Monolit-IT - Blog

12.06.2019

Dell 7212 Rugged – krótka recenzja

Podobno bardzo mało osób używa aktualnie tablety. Podobno ich sprzedaż i produkcja mocno spada. Podobno… Tym czasem w moje ręce trafił produkt który wydaje się zaprzeczać tym trendom. Nie jest to do końca typowy tablet, ale sam zamysł produktowy pozostał bez zmian. Nadal jest to kawałek „dachówki”, jednak o nieco innej konstrukcji i przeznaczeniu. Zapraszam do obiektywnej recenzji Dell Latitude 7212.

Dell_7212_Rugged_MonolitIT1

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż nie będę się skupiał na osiągach tej maszyny. Chciałbym jak najwięcej uwagi poświęcić konstrukcji i wykonaniu. Wynika to z tego, że sprzęt tej klasy jest przeznaczony do konkretnych celów i to właśnie jego konstrukcja o tym świadczy.
Jednak żeby spełnić obowiązek recenzencki, poniżej przedstawiam podstawowe dane techniczne testowanego egzemplarza:

  • matryca FHD 11,6”
  • procesor i5-8350U
  • pamięć RAM 8GB DDR3
  • dysk 256GB SSD
  • 1x USB typ-C
  • 1x USB 3.0
  • 1x micro RS-232
  • LTE, GPS, WiFi, Bluetooth
  • dwie kamery, tylna z doświetleniem
  • Windows 10 Pro 64bit

Dell_7212_Rugged_MonolitIT2

Wyświetlacz o przekątnej 11,6” i rozdzielczości 1920x1080 pikseli pokryty jest szkłem Gorilla Glass. Ten typ zabezpieczenia chroni ekran przed zarysowaniami, ale nie przed upadkiem. Z własnego doświadczenia mogę potwierdzić, że upadek na ostrą krawędź może skutkować zbiciem matrycy. Jednak ekran ma kilka innych ciekawych rozwiązań. Przede wszystkim jest tutaj technologia LCD DirectView która eliminuje odbicia światła słonecznego. Ponadto można używać ekranu w rękawiczkach. Do tego dochodzi jeszcze powłoka polaryzacyjna. Jeśli chodzi o kąty widzenia to moim zdaniem jest to matryca IPS (choć nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat), więc w tej kwestii nie ma jakichkolwiek problemów. Dodatkowo pod ekranem znalazły się klawisze funkcyjne, które ułatwiają sterowanie i obsługę urządzenia.

Jak sama nazwa wskazuje, tablet charakteryzuje się wzmocnioną budową. Widać to na pierwszy rzut oka. Jest wyjątkowo gruby i posiada szerokie ramki wokół wyświetlacza. Rogi są zabezpieczone dodatkowymi wypustkami chroniącymi przed upadkiem. Wszystkie porty znajdują się za zamykanymi klapkami. Ma to pomóc znieść trudne warunki użytkowania. Należy tutaj wspomnieć, że tablet spełnia wojskową normę MIL-STD-810G (upadek, deszcz, wiatr, kurz, piasek, drgania, itp.), normę MIL-STD_461F (zakłócenia elektromagnetyczne) oraz może się pochwalić certyfikatem IP-65 (uszczelnienie przed kurzem i wodą pod ciśnieniem). Sporo tych certyfikatów, jednak osobiście nie sprawdzałem czy tablet faktycznie spełnia którykolwiek z nich.

Dell_7212_Rugged_MonolitIT3

Dell_7212_Rugged_MonolitIT4

Tablet ma możliwość instalacji dwóch baterii. Co ciekawe działają one w trybie HOT SWAP. Takie rozwiązanie pomaga wydłużyć czas pracy urządzenia. Na jak długo? Nie sprawdzałem. Baterie są 2-ogniwowe i posiadają wizualny wskaźnik naładowania.

Dell_7212_Rugged_MonolitIT5

Z tyłu urządzenia można zauważyć czytnik linii papilarnych oraz wejście na karty SMART CARD. W górnej części urządzenia znajduje się chowany rysik, który ułatwia obsługę oraz pisanie.

Dell_7212_Rugged_MonolitIT6

Waga urządzenia to 1,3 kg. Czy to dużo? Biorąc pod uwagę budowę, to sądzę że nie. Sam tablet jest dosyć wygodny w użytkowaniu i nie ciąży w dłoniach. Ponadto można go zaopatrzyć w pasek na ramię, który ułatwia transport i przenoszenie. Tutaj dochodzimy do dosyć bogatego wyboru dodatkowych akcesoriów. Sprzęt można doposażyć w stację dokującą oraz klawiaturę. Istnieją również dedykowane uchwyty, które można zamontować w różnego rodzaju pojazdach. Można również zastosować specjalny moduł (podłączany od spodu), który posiada złącze LAN.

Reasumując, tablet ten jest urządzeniem przeznaczonym do zadań specjalnych. Znajdzie zastosowanie w różnego rodzaju służbach takich jak straż pożarna, pogotowie ratunkowe, itp. Również wojsko może być zainteresowane użytkowaniem tego sprzętu. Zastosowanie w różnego rodzaju przemyśle także będzie dobrym pomysłem.

Na koniec załączam film, na którym można zobaczyć przykładowe zastosowania opisywanej linii urządzeń oraz testy jakim jest poddawane.
https://www.youtube.com/watch?v=nQlWrf4Zb-E

Kamil Sarnecki

Kamil Sarnecki

Regionalny Manager Sprzedaży w Monolit IT. Odpowiedzialny za sprzedaż urządzeń końcowych do klientów biznesowych oraz za zamówienia publiczne. Kamil ma ponad 11 letnie doświadczenie w doradztwie i sprzedaży sprzętu mobilnego (notebooki itd.) oraz PC.

Kamil.Sarnecki(at)monolit-it.pl

Zobacz wszystkie artykuły danego autora >>

INTERESUJE CIĘ TEN TEMAT?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! NIE CZEKAJ!


 
 

Tagi

Blog technologiczny Monolit IT

W Monolit IT chętnie dzielimy się wiedzą z zakresu technologii, rozwiązań IT, programowania, projektów czy budowy infrastruktury informatycznej. Naszego bloga piszemy sami. Macie wiedzę z pierwszej ręki od naszych inżynierów i wdrożeniowców z wieloletnim doświadczeniem. Zapraszamy!

czytaj więcej

kontakt

Z naszą wiedzą i doświadczeniem tworzymy profesjonalne i niezawodne rozwiązania IT.

Monolit IT Sp z o.o. Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000280291 NIP: 958-155-93-85 REGON: 220431534 Wysokość kapitału zakładowego: 50 500 PLN

Monolit IT Sp. z o.o.
81-341 Gdynia
ul. Warsztatowa 12

tel: +48 58 763 30 00
fax: +48 58 763 30 10
e-mail: biuro@monolit-it.pl

Mapa Serwisu
Polityka Cookie
Projekty UnijneWszelkie Prawa zastrzeżone ©2021