Monolit-IT - Blog

03.09.2019

XII konferencja Monolit IT

„IT + użytkownik |chmura | bezpieczeństwo danych” to tytuł tegorocznej, XII już edycji konferencji Monolit IT. Dlaczego taki tytuł przewodni? O czym będziemy rozmawiać?

Bezpieczeństwo IT to temat o którym mówi nie tylko wąskie grono ekspertów i specjalistów IT. Coraz więcej informacji na temat cyberbezpieczeństwa przedostaje się do mediów a dzięki nim do szerokiej rzeszy użytkowników. O rozwiązaniach chmurowych wiedzą już wszyscy, często nawet nieświadomie z nich korzystając. Jaka jest sytuacja na dzień dzisiejszy? Jakie wyzwania czekają branżę IT w kontekście rozwiązań softwarowych i hardwarowych? Jak skutecznie zapewnić bezpieczeństwo IT organizacji i użytkowników końcowych? 19 września br. w Hotelu Notera SPA w Charzykowych będziemy o tym dyskutować.

Inaugurujący, dwugodzinny wykład pt. „Jak ukradliśmy 13 milionów polskim firmom – case study” poprowadzi Jakub Orlik ze znanego i lubianego Niebezpiecznik.pl. Warto przyjechać do Notera Hotel SPA przed godziną 10.00!

Poznajmy dalsze prelekcje i prelegentów:

Marcin Sikorski z Monolit IT podzieli się doświadczeniami z wdrożeń elektronicznego podpisu biometrycznego SignaturiX w firmach: kurierskich, windykacyjnych oraz w służbie zdrowia. Serdecznie zapraszamy na prezentację naszego Monolitowego kolegi pt. „Podpis biometryczny w praktyce. Ciekawostki z wdrożeń SignaturiX”.

Mirosław Świniarski z Ingram Micro w prezentacji pt. "Infrastruktura ma znaczenie - najnowsze rozwiązania pamięci masowych IBM" opowie między innymi o szerokiej ofercie rozwiązań pamięci masowych IBM. Szczególną uwagę poświęci „odświeżonej” ofercie macierzy z rodziny Storwize:

  • Storwize V5010E / V5030E zintegrowane rozwiązanie macierzowe oparte na technologii SAS 12 Gb / s.
  • Storwize V5100 / V5100F zintegrowane rozwiązania zapewniające kompleksową obsługę modułów NVMe.

Rok 2019 dla cyberbezpieczeństwa jest szczególny. Z jednej strony obowiązuje nas wprowadzone w ubiegłym roku restrykcyjne prawo UE, z drugiej strony po ostatnich poważnych incydentach bezpieczeństwa możemy spodziewać się kolejnych włamań i wycieków danych. Dla ekspertów i menadżerów odpowiedzianych za bezpieczeństwo IT będzie oznaczało to przystosowanie organizacji do większej skali zagrożeń oraz spełnienie nowych wymagań, w szczególności ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. W trakcie wykładu Mariusza Stawowskiego z Clico w prezentacji "Trendy cyberbezpieczeństwa 2019" przedstawione zostaną nowe rozwiązania, w tym UEBA, Threat Hunting i SOAR.

A co z chmurą, która jest jednym z głównych zagadnień poruszanych podczas tegorocznej konferencji?

Pierwszą prezentację z tego obszaru poprowadzi Maciej Koza z Hitachi Vantara. Opowie „O chmurze hybrydowej od Hitachi Vantara”. Maciej omówi aktualną ofertę chmury publicznej na rynku a także opowie o: celach i motywacji biznesowej migracji do chmury publicznej, chmurze publicznej a aplikacjach typu enterprise, bezpieczeństwie danych, zarządzaniu kosztami, planie wyjścia z chmury/migracji do innego dostawcy. Na koniec prezentacji skupi się na przeglądzie funkcjonalności i wyróżników chmury hybrydowej od Hitachi Vantara.

Prezentację "Bezpieczna i niezawodna aplikacja w chmurze? To możliwe z F5 Networks" poprowadzi Wojciech Małecki z Clico. Uruchamianie aplikacji w chmurze staje się coraz częstszym i niekiedy najbardziej efektywnym sposobem na pozyskanie nowych klientów oraz zwiększenia ich zadowolenia. Oczekiwania odnośnie bezpiecznego i wydajnego działania tychże aplikacji są ogromne i napływają zarówno ze strony zespołów aplikacyjnych jak i użytkowników. Jak w takiej sytuacji może poradzić sobie administrator sieci? Z pomocą przychodzi F5 BIG-IP Cloud Edition, dzięki któremu będziemy mogli skonfigurować katalog usług szablonów aplikacji, które jednocześnie zapewnią samoobsługę zespołom programistycznym oraz widoczność i kontrolę administratorom sieci.

"Backup w chmurze - możliwości i korzyści" to kolejna prezentacja na którą zapraszamy. Kamil Grzesik z Dell EMC opowie o wykorzystaniu chmury w infrastrukturze backupowej, która otwiera szereg możliwości. Ośrodek zapasowy, miejsce do składowania danych o długiej retencji to tylko niektóre z zastosowań. Na prezentacji dowiemy się jak w prosty sposób można zintegrować chmurę z istniejącym środowiskiem, aby zyskać dostęp do nowych możliwości i korzyści.

Na naszej konferencji nie mogło zabraknąć zagadnień związanych z DLP. Prezentację "DLP i co dalej? Możliwości ochrony danych w czasach transformacji cyfrowej” poprowadzi Aleksander Raczyński z Forcepoint. Podczas półgodzinnej prelekcji opowie o możliwościach rozwoju i integracji technologii DLP. Nie jest żadną nowością, że ochrona informacji była i jest wyzwaniem nawet dla tych klientów, którzy opierają swoją infrastrukturę o własne scentralizowane i jednolite środowisko IT. Sytuacja komplikuje się dodatkowo, gdy klienci zaczynają rozważać zalety płynące z wykorzystania nowych technologii. Zarówno usługi oferowane w chmurze jaki i ogólne trendy wykorzystywania dowolnych urządzeń w celach komunikacji (BYOD) sprawiają, że na ochronę informacji należy spojrzeć w sposób uwzględniający te okoliczności. W prezentacji przedstawione zostaną nowe możliwości rozwiązań DLP, trendy tej technologii oraz możliwości integracyjne z technologiami pokrewnymi jak CASB lub File Labeling.

Andrzej Kruszewski z Lenovo w prezentacji pt. „Koncepcja serwerów “mesh” w systemach vDC” opowie jak nowoczesne technologie łączności i mobilnej informacji przekładają się na budowę nowych centr danych i metod przetwarzania informacji. Podzieli się również wiedzą na temat nowych serwerów ThinkSystem SE350 łączonych przy pomocy IP/WiFi/ LTE 5G, generujących nowe możliwości w konstruowaniu sieci serwerów.

Czy jesteście zainteresowani „Software Defined – czyli jak Huawei buduje rozwiązania chmurowe definiowane software’owo”? Jeśli tak, serdecznie zapraszamy na prezentację Artura Pająka z Huawei, który podczas prelekcji opowie w jaki sposób Huawei realizuje tego typu infrastrukturę, począwszy od systemów chmury prywatnej, chmury publicznej, ale także od strony storage SDS i rozwiązań chmury storage’owej. Przedstawi też obszary, gdzie łączone są wszystkie wymienione elementy budując rozwiązania HCI czy systemów wspierających BigData.

Jedną z ostatnich czwartkowych prezentacji pt. „Bezpieczeństwo Data Center – certyfikacja TIER” poprowadzi Gerard Dermont z Vertiv. Bezpieczeństwo centrum przetwarzania danych jest zagadnieniem wieloaspektowym o czym warto pamiętać. Podczas prezentacji Gerard omówi dostępne rozwiązania i technologie z zakresu infrastruktury o znaczeniu krytycznym (zasilania gwarantowanego, klimatyzacji precyzyjnej, systemów szafowych oraz systemów dystrybucji zasilania) w kontekście certyfikacji TIER.

Prezentację „Jak zrobić prywatną chmurę w swoim data center, czyli konwergencja DC” poprowadzi Adam Marcinkowski z firmy Nutanix. Opowie między innymi o tym: skąd się wzięła i na czym polega koncepcja konwergentnego Data Center, realizowane software-owo, jakich korzyści się spodziewać, a na co trzeba zwrócić uwagę. Sposób realizacji ochrony przed skutkami awarii, w wersji on-premise i w wariancie hybrydowym. Dlaczego to jest świetna alternatywa dla wszystkich tych którzy nie chcą chmury publicznej, ale chcieliby żeby ich własne DC ją przypominało.

Ostatnią prezentację tegorocznej konferencji Monolit IT pt. IT + użytkownik | chmura | bezpieczeństwo danych poprowadzi nasz Monolitowy kolega Tomasz Pietraś. Tomek wielokrotnie prowadził na naszych konferencjach prezentacje i warsztaty z bezpieczeństwa IT. W tym roku również nie mogło go zabraknąć choć temat prelekcji jest wielce tajemniczy …. I brzmi „Problemy z książką telefoniczną”. O czym dokładnie będzie prezentacja owiane jest głęboką tajemnicą i Tomek nikomu z nas jej nie zdradził. Jedno jest pewne, będzie ciekawie, inspirująco i praktycznie. Mimo, że jest to ostatnie wystąpienie na pewno warto się na nim pojawić.

Pełna agenda konferencji IT + użytkownik | chmura | bezpieczeństwo danych >> 

Serdecznie zapraszamy do rejestracji >>

partnerzy_Monolit_2019

 

Marek Ślusarski

Marek Ślusarski

Członek Zarządu Monolit IT. Manager i architekt IT z ponad 25 letnim doświadczeniem w zarządzaniu zaawansowanymi projektami informatycznymi. W Monolit IT odpowiedzialny za strategię i rozwój sprzedaży.

marek.slusarski(at)monolit-it.pl

Zobacz wszystkie artykuły danego autora >>

INTERESUJE CIĘ TEN TEMAT?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! NIE CZEKAJ!


 
 

Tagi

Blog technologiczny Monolit IT

W Monolit IT chętnie dzielimy się wiedzą z zakresu technologii, rozwiązań IT, programowania, projektów czy budowy infrastruktury informatycznej. Naszego bloga piszemy sami. Macie wiedzę z pierwszej ręki od naszych inżynierów i wdrożeniowców z wieloletnim doświadczeniem. Zapraszamy!

czytaj więcej

kontakt

Z naszą wiedzą i doświadczeniem tworzymy profesjonalne i niezawodne rozwiązania IT.

Monolit IT Sp z o.o. Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000280291 NIP: 958-155-93-85 REGON: 220431534 Wysokość kapitału zakładowego: 50 500 PLN

Monolit IT Sp. z o.o.
81-341 Gdynia
ul. Warsztatowa 12

tel: +48 58 763 30 00
fax: +48 58 763 30 10
e-mail: biuro@monolit-it.pl

Mapa Serwisu
Polityka Cookie
Projekty UnijneWszelkie Prawa zastrzeżone ©2021