Monolit-IT - Blog

26.06.2018

Monolit IT na Anga Com 2018

Mijający tydzień to ponad 2500 przejechanych kilometrów, setki spotkań, rozmów i prezentacji naszych rozwiązań: HFC Monitoring, NetQM i Signaturix. Czas na podsumowanie największych targów branży Broadband, Cable & Satellite w Europie czyli Anga Com 2018.

To nie pierwszy wyjazd na targi Anga Com naszej firmy. W 2017 skupiliśmy się na promocji systemu HFC Monitoring będącego zaawansowanym system monitorowania infrastruktury HFC/DOCSiS. Na obecnej edycji targów prezentowaliśmy już 3 nasze autorskie rozwiązania, w tym dwa to nowości:

 • Znany już HFC Monitoring z nowymi funkcjonalnościami takimi jak na przykład PNM - Proactive Network Maintenance. Pokazaliśmy równie nowy, jeszcze bardziej intuicyjny interfejs dla użytkownika oraz szereg ulepszeń.
 • NetQM - system do pomiaru jakości usług internetowych, dedykowany usługodawcy internetowemu. Zupełną nowość, którą wprowadziliśmy na rynek w I połowie 2018 roku.
 • Signaturix - odręczny podpis biometryczny dedykowany firmom posiadającym sieć biur obsługi klienta i chcących zrezygnować z dokumentów papierowych. To rozwiązanie budzi wielkie zainteresowanie wśród polskich przedsiębiorców. Byliśmy ciekawi czy równie duże zainteresowani wzbudzi wśród ekspertów i zwiedzających targi Anga Com 2018.

Dlaczego na Europejską premierę naszych rozwiązań wybraliśmy targi Anga Com 2018? Oto kilka tegorocznych danych:

 • Targi odwiedziło ponad 21.700 uczestników. Jest to o 12% więcej niż w roku poprzednim.
 • Liczba wystawców: ponad 500 firm – również była rekordowa.
 • Połączenie targów z prestiżową konferencja ściśle dedykowaną branży Broadband, Cable & Satellite ściągająca do Kolonii cenionych na świecie prelegentów oraz decydentów.

Sam pobyt na targach to jednak „wisienka na torcie” . Efekt wielomiesięcznej pracy całego zespołu ludzi. My rozpoczęliśmy prace już na początku roku. Sam wybór stoiska nie jest rzeczą prostą, tym bardziej, że do wyboru jest wiele opcji i możliwości lokalizacyjnych (nie tylko cenowych) w 2 olbrzymich halach.

To mnóstwo decyzji jak się wyróżnić wśród setek innych wystawców:

 • Jak przyciągnąć uwagę osób przechodzących koło stoiska?
 • Jaki przygotować komunikat dla zwiedzających targi?
 • Jak dotrzeć do osób decyzyjnych przed targami?
 • Jak przekonać decydentów do spotkania?
 • Jak przygotować multimedialne prezentacje i na co zwrócić największą uwagę w komunikacie?
 • Jak i gdzie się promować przed targami?

My wiele czasu spędzaliśmy nawet nad tak trywialną zdawałoby się sprawą jak format ulotki prezentującej nasze rozwiązania. Zawsze pamiętając, że jest jeszcze 500 innych firm walczących o uwagę i czas zwiedzających. Patrząc po ilości spotkań i rozmów można powiedzieć, że się nam udało.

Tomasz Ostaszewski

Tomasz Ostaszewski

Prezes Zarządu Monolit IT. Menager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu zaawansowanymi projektami IT oraz projektowania infrastruktury sieci LAN / WAN oraz systemów bezpieczeństwa. Odpowiedzialny za dział produkcji programowania i B&R.

biuro(at)monolit-it.pl

Zobacz wszystkie artykuły danego autora >>

INTERESUJE CIĘ TEN TEMAT?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! NIE CZEKAJ!


 
 

Tagi

Blog technologiczny Monolit IT

W Monolit IT chętnie dzielimy się wiedzą z zakresu technologii, rozwiązań IT, programowania, projektów czy budowy infrastruktury informatycznej. Naszego bloga piszemy sami. Macie wiedzę z pierwszej ręki od naszych inżynierów i wdrożeniowców z wieloletnim doświadczeniem. Zapraszamy!

czytaj więcej

kontakt

Z naszą wiedzą i doświadczeniem tworzymy profesjonalne i niezawodne rozwiązania IT.

Monolit IT Sp z o.o. Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000280291 NIP: 958-155-93-85 REGON: 220431534 Wysokość kapitału zakładowego: 50 500 PLN

Monolit IT Sp. z o.o.
81-341 Gdynia
ul. Warsztatowa 12

tel: +48 58 763 30 00
fax: +48 58 763 30 10
e-mail: biuro@monolit-it.pl

Mapa Serwisu
Polityka Cookie
Projekty UnijneWszelkie Prawa zastrzeżone ©2020