Monolit-IT - Blog - szczegóły

Baza wiedzy

Podsumowanie roku 2020 cz.1

08.02.2021

Początek roku to zwyczajowo czas podsumowań. Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie zeszłorocznych działań i osiągnięć monolitowego zespołu.

Czas pandemii niestety nie sprzyjał organizacji zawodów sportowych, stąd w tym roku nie możemy pochwalić się osiągnięciami Monolit IT Dream Team w pomorskich wydarzeniach biegowych. Możemy jednak, co czynimy z prawdziwą przyjemnością, przybliżyć naszym czytelnikom jakie technologie cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem w 2020 roku tudzież w jakim obszarze realizowaliśmy zeszłoroczne projekty. Nie zabraknie też podsumowania działań marketingowych – czyli Monolit IT od kuchni ;).

Rok 2020 upłynął w wielu firmach pod znakiem szukania sposobu na ograniczenie kosztów. Organizacje wielooddziałowe szukały bezpiecznego oraz ekonomicznego sposobu na komunikację między rozproszonymi oddziałami firm, biurami zdalnymi lub sklepami. W tym roku możemy pochwalić się licznymi implementacjami technologii Software – Defined WAN. Na podstawie jednego z naszych wdrożeń firma Forcepoint zdecydowała się opisać case study migracji tradycyjnej sieci rozproszonej do technologii SD-WAN: https://www.forcepoint.com/customer-stories/big-star.

W ubiegłym roku, także z uwagi na przejście na model home office wielu firm, szczególnie ważne dla naszych Klientów było zapewnienie bezpiecznych połączeń pomiędzy centralą a zdalnymi biurami poprzez tunele sieciowe VPN czy rozwiązania typu portal access. Dokładaliśmy starań, aby zapewnić naszym Klientom najbardziej optymalne środowiska pracy, w których ich dane będą bezpieczne.

Zdecydowanie jednak w naszych projektach odczuwalny był coraz silniejszy trend związany z łączeniem środowisk on premise z usługami chmurowymi. Naturalnie nie jest to nowe zjawisko, ale z uwagi na coraz bardziej zaawansowaną rolę cyfryzacji w funkcjonowaniu przedsiębiorstw jest to silny wektor inwestycji u wielu Klientów niezależnie od reprezentowanej branży. Chmury hybrydowe pozwalają na odpowiednią skalowalność, elastyczność, ale także na odpowiednie zapewnienie bezpieczeństwa danych i aplikacji. Dzięki narzędziom dostępnym w naszej ofercie udostępniającym kompleksowy zestaw sterowanych programowo usług w zakresie przetwarzania danych, pamięci masowej, komunikacji sieciowej i bezpieczeństwa, tworzenie chmury hybrydowej jest diametralnie uproszczone, ponieważ dedykowana platforma stanowi pojedyncze, zintegrowane rozwiązanie, które jest łatwe w obsłudze, dzięki wbudowanym mechanizmom do automatycznego zarządzania cyklem eksploatacji.

Nie zabrakło nam wyzwań w roku ubiegłym, którym niezmiennie towarzyszyły zmiany planów, odwołane seminaria, konferencje czy spotkania w trybie offline. Niemniej jednak był to czas wypełniony zdobywaniem nowych kompetencji, poszerzaniem perspektyw, w końcu treningiem cierpliwości – przecież kiedyś pandemia się skończy…

I tak - w ubiegłym roku byliśmy zmuszeni zrezygnować z organizacji planowanych seminariów i warsztatów w tradycyjnej formule. Z zaplanowanych wydarzeń pn. Monolit IT Bowling Cup odbyło się jednak lutowe spotkanie z technologią Dell EMC pt. Nowe i bezkompromisowe podejście Dell EMC do bezpieczeństwa składowanych danych oraz zunifikowanej szybkości i wydajności macierzy dyskowych.

Już od lutego nasz zespół marketingowy intensywnie pracował nad zaplanowaną na wrzesień konferencją Monolit IT. Ostatecznie w czerwcu, po licznych – nierzadko burzliwych - dyskusjach podjęliśmy decyzję, że nasza coroczna konferencja w 2020 roku się nie odbędzie. Głęboko wierzymy jednak, że we wrześniu 2021 uda się nam tradycyjnie już spotkać. Już na samą myśl bardzo się cieszymy!

W 2020 roku mogliście przeczytać 14 artykułów na naszym blogu. Pisaliśmy między innymi o wyzwaniach pracy zdalnej, technologii SD-WAN, czy o wprowadzonych do naszej oferty urządzeniach do przemysłowego badania temperatury ciała. Po raz pierwszy pisaliśmy też o nas samych. Jak radzimy sobie pracując zdalnie, jak spędzamy czas podczas lockdown`u. Dzięki temu mogliście poznać zainteresowania, inspiracje oraz sposoby na radzenie sobie z izolacją części monolitowego teamu.

Rok 2020 to również nieco większa aktywność na Monolitowym kanale YouTube. Bardzo się cieszymy, że film o naszym autorskim rozwiązaniu SignaturiX - odręcznym podpisie elektronicznym: https://www.youtube.com/watch?v=xG0H4qAbYpU Wam się spodobał. Uzyskał ponad 10,5 tys. wyświetleń. Kolejne materiały video to: tutorial Bartka Zabielskiego pt. Technologia SD-WAN w oparciu o rozwiązania firmy Forcepoint oraz Marka Ślusarskiego pt. Macierz PowerStore Dell Technologies (https://www.youtube.com/watch?v=MLcNqJ-8_xY&t=9s).

To jeszcze nie koniec zeszłorocznych podsumowań, gdyż już wkrótce na naszym blogu ukaże się artykuł przygotowany przez Marcina Sikorskiego, w którym wyszczególni projekty zrealizowane w ubiegłym roku przez Dział Produkcji Oprogramowania.

Zainteresował Cię ten wpis?
Chcesz dowiedzieć się więcej?

Anna Bławat – Świercz

Anna Bławat – Świercz

Regionalny Manager Sprzedaży. Od ponad 11 lat w branży IT, odpowiedzialna za sprzedaż towarów i usług w ramach projektów związanych z budową infrastruktury informatycznej.

Anna.Blawat(at)monolit-it.pl

Zobacz wszystkie artykuły danego autora »