Monolit-IT - Blog - szczegóły

Baza wiedzy

Cyfrowa biblioteka w prosty sposób – Fujitsu ScanSnap SV600

26.07.2022

Jeden z naszych klientów zwrócił się do nas w sprawie przedstawienia propozycji zakupu urządzeń, które umożliwiłyby przekształcenie w formę cyfrową jego bardzo dużych zasobów bibliotecznych.

Projekt był na tyle trudny, że nie można było tutaj korzystać z półśrodków lub prostych rozwiązań. Wybór ostatecznie padł na skanery Fujitsu przystosowane do takich właśnie działań, a konkretnie na model ScanSnap SV600.

Fujitsu ScanSnap SV600_MonolitIT

Jest to bezdotykowy skaner dokumentów (skanujący od góry), który mimo zaawansowanych rozwiązań jest bardzo prosty w obsłudze. W zasadzie osoba nie korzystająca wcześniej z tego typu produktu, powinna bez problemu poradzić sobie z obsługą urządzenia. Prostota ta wynika z automatyzacji oraz odpowiednich czujników. W zasadzie działania użytkownika sprowadzają się do naciśnięcia jednego przycisku.

Zacznijmy może od funkcji i danych technicznych opisywanego urządzenia. Mamy możliwość skanowania dokumentów nawet w formacie A3 oraz rozdzielczości do 1200 dpi. Układ optyczny to matryca CCD z szybkim oświetleniem LCD. Łączność z komputerem zapewnia port USB 2.0. Gotowość do pracy po uruchomieniu urządzenia to zaledwie trzy sekundy!

Jednak najciekawsze kryje się w funkcjonalności opisywanego skanera. Daje on możliwość skanowania materiałów płaskich, ale także zszytych. Przy skanowaniu książek skaner zapewnia automatyczne spłaszczanie i korektę zniekształceń. Dodatkowo istnieje możliwość wykrywania stron i automatycznego ich skanowania. Użytkownik może również ustawić interwał czasowy, a wtedy skaner będzie działał w jego tempie. W razie problemów skaner posiada również funkcję wymazywania palców z obrazu.

Fujitsu ScanSnap SV600_MonolitIT3

Ponadto dzięki wbudowanym zaawansowanym funkcjom przycinania i orientacji skaner ScanSnap SV600 jest w stanie jednocześnie skanować wiele wizytówek, zdjęć, wycinków gazetowych i innych dokumentów. Skaner samoczynnie przycina skany, koryguje pochylenie i określa orientację dla wielu dokumentów jednocześnie. Dokładna liczba to dziesięć dokumentów.

 Fujitsu ScanSnap SV600_MonolitIT4

Dedykowana aplikacja ScanSnap Quick Menu posiada wiele użytecznych funkcji i umożliwia automatyzację pracy. Nie chciałbym tutaj wymieniać wszystkich, więc skupię się tylko na tych najistotniejszych:

  • skanowanie do poczty e-mail,
  • skanowanie do wydruku,
  • skanowanie do pakietu  MS Office,
  • skanowanie do urządzenia mobilnego,
  • skanowanie do wybranej chmury.

Jak łatwo zauważyć jest to zaawansowane urządzenie, ale proste w obsłudze. Spełnia wymagania najbardziej wymagających użytkowników, ale jednocześnie ułatwia i przyspiesza pracę. Dodatkowo charakteryzuje się niską awaryjnością. Po prostu japońska jakość i technologia w jednym.

Zainteresował Cię ten wpis?
Chcesz dowiedzieć się więcej?

Kamil Sarnecki

Kamil Sarnecki

Regionalny Manager Sprzedaży w Monolit IT. Odpowiedzialny za sprzedaż urządzeń końcowych do klientów biznesowych oraz za zamówienia publiczne. Kamil ma ponad 11 letnie doświadczenie w doradztwie i sprzedaży sprzętu mobilnego (notebooki itd.) oraz PC.

Kamil.Sarnecki(at)monolit-it.pl

Zobacz wszystkie artykuły danego autora »