Monolit-IT - Blog - szczegóły

Baza wiedzy

Przemysłowe badanie temperatury ciała. Kamery termowizyjne i bramki.

07.04.2020

Część zakładów produkcyjnych bez względu na ograniczenia administracyjne nadal pracuje, a pracownicy codziennie przychodzą do pracy. W chwili obecnej pomiar temperatury odbywa się ręcznie. A można szybciej i wydajniej dzięki systemowi kamer termowizyjnych i bramek do automatycznego badania temperatury ciała.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów wprowadziliśmy do naszej tymczasowej oferty możliwość zakupu i instalacji kamer termowizyjnych oraz bramek do automatycznego badania temperatury ciała.

Kamera termowizyjna USS-TIC-600 gwarantuje szybkie skanowanie osób wraz z pomiarem temperatury. Jest to rozwiązanie bezdotykowe, pracujące na bieżąco i w trybie ciągłym, dzięki czemu może skanować aż do 100 osób w ciągu minuty. USS-TIC-600 swoją skuteczność potwierdziła w chińskiej prowincji Zhejiang na początku stycznia, kiedy to wykryła podwyższoną temperaturę u 1205 osób, które jak następnie się okazało, były zakażone koronawirusem.

kamera termowizyjna

Kamera współpracuje z dedykowanym oprogramowaniem do wizualnego wyświetlania informacji o temperaturze mijających ją ludzi. Rozwiązanie sprawdzi się w obiektach użyteczności publicznej, na lotniskach, w szpitalach czy halach produkcyjnych, gdzie znajduje się wiele osób.

Funkcje termowizyjne:

  • detektor wysokiej czułości,
  • obsługuje tryby pomiaru temperatury punktu, linii, prostokąta i nieregularnego obszaru,
  • informuje o odchyleniach w temperaturze,
  • obsługuje automatyczne przechwytywanie twarzy w ruchu,
  • rozpoznaje twarze także w maskach, dzięki czemu nie alarmuje w przypadku wykrycia obiektów o wysokiej temperaturze, jak np. kubek termiczny.

Funkcje kamery wizyjnej:

  • 500W detektor światła widzialnego o wysokiej rozdzielczości,
  • obsługuje automatyczną kontrolę ekspozycji i automatyczny balans bieli,
  • obsługuje tryb pomiaru temperatury twarzy, inteligentnie analizuje cele twarzy i mierzy temperaturę ciała,
  • podwójny łącznik pomiaru temperatury światła, może wyświetlać regularne i nałożone informacje o pomiarze temperatury na widoczny jasny obraz.

W ofercie UniView znajdują się także bramki do pomiaru temperatury - innowacyjne rozwiązanie będące pierwszą linią ochrony przed chorobami takimi jak COVID-19. Jej kluczowym zadaniem jest wykrywanie osób z podwyższoną temperaturą, dzięki czemu - podobnie jak kamera USS-TIC600 - idealnie sprawdzi się w przestrzeniach, w których jednocześnie przebywa wiele osób. Jednocześnie bramki pełnią funkcję wykrywacza metali.

W ofercie UniView znajdują się dwa modele bramek: USS-SC100B-TM i USS-SC100A. Ich kluczowe funkcje:

kamerki_MonolitIT

 

Zainteresował Cię ten wpis?
Chcesz dowiedzieć się więcej?

Anna Bławat – Świercz

Anna Bławat – Świercz

Regionalny Manager Sprzedaży. Od ponad 11 lat w branży IT, odpowiedzialna za sprzedaż towarów i usług w ramach projektów związanych z budową infrastruktury informatycznej.

Anna.Blawat(at)monolit-it.pl

Zobacz wszystkie artykuły danego autora »