Monolit-IT - Blog

12.03.2020

Praca zdalna, bezpieczny dostęp do zasobów fimowych

Praca zdalna, nabiera kluczowego znaczenia dla zapewnienia ciągłości biznesowej organizacji. Jak zapewnić zdalny dostęp zachowując jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa danych firmowych?

O czym powinniśmy pamiętać? Oto kilka wskazówek:


Dostęp zdalny – VPN

Dostęp zdalny VPN zapewnia bezpieczne połączenie z dowolnego miejsca. Jest to możliwe dzięki zestawieniu szyfrowanego, bezpiecznego tunelu sieciowego.
Tym sposobem wszelkie aplikacje, zasoby przechowywane na dyskach sieciowych, czy usługi świadczone w chmurze mogą być w bezpieczny sposób serwowane także dla osób, które wykonują pracę zdalną.

Manager polityk dostępu

To elastyczne rozwiązanie zapewniające bezpieczny i ujednolicony zdalny dostęp do aplikacji. Pozwala na granularne określenie udostępnianych aplikacji, poziomu uprawnień do zasobów. Dzięki połączeniu technologii VPN i wygodnego zarządzania pozwala uwolnić cenne zasoby IT na potrzeby pracy zdalnej.

Dwuskładnikowe, bezpieczne uwierzytelnienie

To rozwiązania realizujące funkcje uwierzytelniania użytkowników w oparciu o strategię dwuetapowej weryfikacji tożsamości danego użytkownika. W przypadku oferującego tą funkcjonalność rozwiązania elektronicznego konieczny jest PIN, oraz dodatkowy numer, generowany automatycznie przez niewielkie urządzenie zwane tokenem.

Wymóg pracy zdalnej stanowi kolejne niełatwe wyzwanie dla działów IT. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszych doświadczeń.

Anna Bławat – Świercz

Anna Bławat – Świercz

Regionalny Manager Sprzedaży. Od ponad 11 lat w branży IT, odpowiedzialna za sprzedaż towarów i usług w ramach projektów związanych z budową infrastruktury informatycznej.

Anna.Blawat(at)monolit-it.pl

Zobacz wszystkie artykuły danego autora >>

INTERESUJE CIĘ TEN TEMAT?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! NIE CZEKAJ!


 
 

Tagi

Blog technologiczny Monolit IT

W Monolit IT chętnie dzielimy się wiedzą z zakresu technologii, rozwiązań IT, programowania, projektów czy budowy infrastruktury informatycznej. Naszego bloga piszemy sami. Macie wiedzę z pierwszej ręki od naszych inżynierów i wdrożeniowców z wieloletnim doświadczeniem. Zapraszamy!

czytaj więcej

kontakt

Z naszą wiedzą i doświadczeniem tworzymy profesjonalne i niezawodne rozwiązania IT.

Monolit IT Sp z o.o. Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000280291 NIP: 958-155-93-85 REGON: 220431534 Wysokość kapitału zakładowego: 50 500 PLN

Monolit IT Sp. z o.o.
81-341 Gdynia
ul. Warsztatowa 12

tel: +48 58 763 30 00
fax: +48 58 763 30 10
e-mail: biuro@monolit-it.pl

Mapa Serwisu
Polityka Cookie
Projekty UnijneWszelkie Prawa zastrzeżone ©2021